Skip to main content

6 rad, jak se naučit anglicky

Patříte mezi věčné začátečníky, tedy mezi ty, kteří plánují se naučit anglicky, už jste s tím několikrát začali, ale nikdy nakonec Váš studijní plán nebyl dodržen?
Možná to bude tím, že mezi plánem a realitou bývá velký rozdíl, jak je celkem jasně znázorněno i na přiloženém obrázku „plan vs reality“.

Plan vs. reality
Plan vs. reality

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že pomůže těchto 6 rad:

  1. Dávat si reálné cíle, nechtít se naučit všechno v rekordně nízkém čase.
  2. Netrápit se s tím, že se musíte donutit každý den. Klidně jednou vynechte. Zdůrazňuji ale, že vynechat můžete jednou, jeden den. Nikdy nevynechávejte dvakrát za sebou bez pořádného důvodu.
  3. Klidně stačí mít plán i jen na 15 minut denně. Když ho vydržíte jet pár měsíců, uděláte pěkný pokrok.
  4. Klidně stačí si každý den zapamatovat jen jednu novou věc. Důležité je si to zapsat a pak se k tomu vracet. Časem se toho nastřádá víc a posunete se dál.
  5. Po čase, zhruba za dva měsíce, už budete mít vytvořen návyk a přijde Vám normální v tom pokračovat. Zároveň pocítíte posun, takže budete mít další motivaci v učení pokračovat.
  6. Je úplně jedno podle které metody jedete, jestli raději se koukáte na videokurzy, jestli máte radši slovíčka vypisovaná na papír nebo do excelu. Důležité je se jedné metody držet, udělá Vám to v učení systém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.