Skip to main content

Audio knihy k poslechu

Při výuce angličtiny je beze sporu důležité umět porozumět mluvenému slovu. K tomu potřebujete buď s někým konverzovat nebo poslouchat řeč v angličtině. Dnes bych Vám rád představil server librivox.com, kde najdete zdarma dostupné nahrávky (audio knihy).

Když najedete na stránky librivox.com, tak na hlavní stránce zvolte možnost poslouchat (listen). Tím se dostanete do katalogu, kde už si pak můžete vyhledávat třeba podle autora nebo podle jiných možností. Výsledná nahrávka pak je dostupná ke stažení do Vašeho PC, odkud si ji už můžete spustit a poslouchat.

Server je unikátní svým rozsahem, protože dostupný katalog nahrávek je opravdu obrovský, jak se můžete přesvědčit sami. Jsem si jist, že i náročný posluchač si zde vybere, pokud zrovna nehledáte poslední knihy (bestsellery apod.). Ty bývají chráněné autorskými právy, a tak je zde zdarma ke stažení nenajdete.

Na závěr bych ještě chtěl podotknout, že audio nahrávky jsou předčítány dobrovolníky z celého světa, takže se může stát, že Vám nemusí sedět konkrétní přízvuk, ale za pokus to jistě stojí. Přeji hodně zábavy při poslechu angličtiny!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.